Pogrevanje krompirja???

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

10. nov 2004 9:28

Saj kromoir je tudi v njokih... Tudi o špinači je bilo govora, da je strupena, če se jo pogreva. Kaj potem, ko doma naredim špinačne njoke; na kar sem pomislila tudi zadnjič... lp, lidka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

10. nov 2004 10:06

Pri nas doma pogrevamo krompir v vseh oblikah, razen pomfrita (ker nikoli ne ostane). Kot so omenili že nekateri pred menoj - krompirjevo solato jemo hladno, v francoski solati je tudi krompir, pa jo je jemo tudi tretji dan in še nobenemu ni nikoli nič bilo. Morda gre res samo za predsodek. Iz pireja, če ostane, pa naredimi žličnike ali dodamo vanj zelišča, rdčeo mleto papriko, petršilj, por ali kaj podobnega, pa malo smetane (enako naredim tudi s kuhanim krmpirjem ali pečenim), da ni preveč dolgčas med pogrevanjem. In tekne. mamamia

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

10. nov 2004 10:35

Kaj pa v gostilnah in restavracijah? A mislite da vedno posebej za vas skuhajo in prepražijo krompir? Prijateljica, ki dela v gostinstvu mi je povedala, da imajo tenstan krompir tudi za tri dni... biba

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. nov 2004 10:38

Pred kratkim sem na enem izmed nemških kanalov videla, kako so pogrevali ocvrt krompirček. Enostavno so ga dali v rešeto in soparili. Samo hrustljav ni več. Loni Makaroni

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

10. nov 2004 10:55

Pri nas pa smo razdeljeni v dva tabora. Na eni strani mami pravi, da se ne sme pogrevat, da nam bo slabo,... Na drugi strani pa moj fant, že vse življenje je tudi pogret krompir, pa mu do sedaj še nič ni. Pri njih doma imajo gostilno in je kdo sploh pomislil, kako tam rešujejo ta problem, da imajo skoz topel pire,... Seveda imajo posode ki jih postavijo v komore s toplo vodo...., ampak to je vseeno prestan krompir. Kaj pa pečen krompir, pa ne v olju. Kaj mislite kako ostane topel? Definitivno se strinjam z bibo in Loni. Le, da se ocvrt krompirček še za sekundo potopi v zelo vroče olje, tako zopet postane hrustljav. Moraš biti pa že zelo naiven, da verjemeš, da je hrana točno takrat pripravljena. Jaz se strinjam z Reco, zakaj ne pomislimo na meso ali druge sestavine. Lahko pa rečem še to, da tudi jaz zdaj jem pogret krompir, pa mi do sedaj še nič ni bilo, kljub prepričanju o obvezni slabosti. Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

10. nov 2004 11:13

Vse o postanosti krompirja je lari fari. Samo Slovenci imamo tako bolane. Drugje po svetu nimajo takih predsodkov. Meni osebno je hladen pire ali pražen krompir boljši. lp Vesna Vesna Milek Recko

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

10. nov 2004 12:19

Najlepša hvala za informacije. Zaenkrat mi to zadostuje. Sama pogret krompir jem že od vedno, ker mi je v nekaterih oblikah tudi boljši. Nikoli mi še nič ni bilo. Je pa tako, sama se dobro zavedam, da v restavracijah krompir pogrevajo, tudi me to ne moti, ampak, saj veste, kar je očem skrito... V bodoče mojim sorodnikom ne bom razlagala več, ali sem krompir pogrela ali ne, pa bo. Zadnjič me je zmotil njihov odziv, tako da sem se počutila kot največji kriminalec; ampak ker se ne vdam zlahka, sem vprašala še vas... lp, lidka

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

10. nov 2004 12:44

Kod nas se krumpir ne podgrijava niti u varivu niti kao pire. Ako radim varivo dan prije, onda krumpir narežem i stavim kuhati neposredno prije posluživanja jela. Inače, kada ostane u jelu koji dan i ponovno se podgrije, bude tvrd i nekako voden. Što se tiče pire krumpira, i on nam je najbolji kad se napravi odmah. Moram priznati da ne razmišljam o podgrijavanju krumpira kao o štetnoj namirnici za zdravlje, već o nekvalitetnom jelu (za mene). Meni osobno je finiji kada je friško pripremljen. Krumpir salata me ne smeta ako odstoji koji dan. Mislim da krumpir ne gubi na kvaliteti jer je preliven uljem. Za preljev koristim dosta ulja baš zato da krumpir ne bi odrvenio i bio suh. Lidija...

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

10. nov 2004 13:15

Kaj pa pomes frites katerega se kupuje zmrznjenega. Kolikor mi je poznano je ta krompir prej delno ocvrt, na hitro ohlajen in zamrznjen. V olje ga vržete le toliko da se ga malo bolje zapeče. Vse je torej stvar okusa, ni pa nič narobe s pogretim krompirjem. lp Vesna Vesna Milek Recko

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

10. nov 2004 13:36

Ja, se strinjam Reca. Zamrzjen poes frites je tudi prej zblanširan, pa potem še celo zamrzjen. Halo, zamrzjen. Pa ga vsi brez pomisleka uporabljamo, kot da to ni pogret krompir. Jaz ga uporabljam pripravljenega na vse načine. Po moje so včasih tako govorili, ker niso imeli tako razvite tehnologije, da bi lahko kvalitetno pogreli krompir ( npr. mikrovalovke,...), saj vsi veste, da okus prestanega krompirja ni več enak, kot pravi Lady_L ni problem v pogrevanju, kot zdravju škodljivem, ampak v kvaliteti pogretih sestavin. LP. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti